inside man hacı

Ekşi de gördüğüm bir başlık bana hayatımda en güzel girişlerden birine sahip çok acayip bir filmi hatırlattı ; "Inside Man" Şimdi filmin giriş kısmını aşağıya video olarak koydum zaten dilediğince bakarsınız. Giriş kısmını unutulmaz kılan o muhteşem kendine güven ve *because i can* ile artık dibe vuran muhteşem cümleler. Şöyle ki ;

"My name is Dalton Russell. Pay strict attention to what I say because I choose my words carefully and I never repeat myself. I've told you my name: that's the Who. The Where could most readily be described as a prison cell. But there's a vast difference between being stuck in a tiny cell and being in prison. The What is easy: recently I planned and set in motion events to execute the perfect bank robbery. That's also the When. As for the Why: beyond the obvious financial motivation, it's exceedingly simple... because I can. Which leaves us only with the How; and therein, as the Bard would tell us, lies the rub. "

Yani şair burada diyor ki ;

"adım dalton russell...
beni çok iyi dinleyin. çünkü kelimelerimi özenle seçer ve asla tekrarlamam. size adımı söyledim. bu "kim" sorusunun cevabıydı.
"neresi" pekala bir hapishane hücresi sayılabilir ama bir hücreye tıkılmakla hapis yatıyor olmak arasında dağlar kadar fark var.
"ne"nin yanıtı kolay. bir süre önce bir banka soygunu planladım ve bunu uyguladım. bu aynı zamanda "ne zaman" sorusunun da yanıtıydı.
"neden"e gelince bilindik mali sorunların ötesinde çok basit; çünkü bunu yapabiliyorum.
"nasıl" sorusu ise; şairin de dediği gibi bu son nokta..."

Şimdi sevgili kardeşlerim , yoldaşlarım , okuyan adını bilemediğim güzel insanlar topluluğu ; hayatta yapılan ve yapıldığına inanamadığınız onca şey , sebebini bilemediğiniz manasız hareketler var ya hah yukarıda Clive abimizin dediği gibi "Because I Can" kalıbının üzerine kuruludur. O yüzden sorgulamayı , sormayı , sızlanmayı bırakıp siz de en kuvvetlisinden daha ayağa kalktığınızda Why kısmında cevabınız "Because I Can" olsun ve olacaktır da zaten. İki gündür duyduğum ve inanamadığım olayların da zaten altında yatan budur. Bir taraf güçlüdür ve seni gönderirken i can diyerek kıs kıs gülümseyerek gönderir ,ama Dalton abimin dediği gibi hayatta nasıl bu kadar beraber ve aynı dertten bakabiliyorsunuzun cevabı "finansal durumlardan değil , beraber yapabildiğimizden olsun" Sizi seviyorum lan kader ortaklarım , merak etmeyin hem parasız kalmazsınız bakın banka soyacak bilgiye,görgüye sahibiz çok şükür:)))

Yorumlar

kont dedi ki…
mesaj ilgili yerlere gönderilmiş başgan...

Bu blogdaki popüler yayınlar

mr fourth quarter

Büyükler için Masal ( + 18' den - 5 'e )